Lovely Flash templates from TemplateMonster!

Tenerife - Puerto De Santiago


Hotel - Bahia Flamengo
8.7.- 15.7.2009

Tenerife je španělský ostrov, největší ze sedmi Kanárských ostrovů v Atlantském oceánu u pobřeží Afriky. Rozloha 2 034 km². Na ostrově žije okolo 900 000 obyvatel, což je nejvíce obydlený ostrov souostroví a Španělska. V centrální části ostrova se nachází národní park Teide (světové dědictví UNESCO), tento park zahrnuje nejvyšší horu Španělska a třetí největší sopku na světě ze své základny - Teide o nadmořské výšce 3 718 metrů. Puerto de la Cruz je jednou z 31 obcí na španělském ostrově Tenerife. Nachází se v centrální části ostrova. Město je vhodné pro turisty, je zde spousta hotelů, krásné historické centrum, pláže s černým pískem a ZOO Loro Parque. Cena zájezdu na Tenerife byla 27.320 Kč (1038EUR). Cestovali jsme s německou cestovní agenturou 5 vor Flug a zprostředkovatel byla cestovka nacesty.cz .


textBox

Turecko - Alanya


Hotel - Best House
1.8. - 8.8.2009

Turecko se nachází na území Asie a jihovýchodní Evropy. Asijská část ležící na poloostrově Malá Asie (historicky známým pod názvem Anatolie), která zabírá naprostou většinu území (zhruba 97 %), je od té evropské (Východní Thrákie) oddělena Marmarským mořem a průlivy Bospor a Dardanely (které dohromady spojují Černé a Egejské moře). Je to převážně hornatá země a úzké pruhy nížin se nacházejí jen při pobřežích. Asi čtvrtina rozlohy je ve výškách nad 1200 m n. m. a méně než 40 % leží níže než 460 m n. m. Nejvyšší hory se nacházejí na východě, kde leží i nejvyšší hora Turecka Ararat s nadmořskou výškou 5165 metrů. Na severu leží Pontské hory, na jihu a jihovýchodě pak pohoří Taurus. Ve středozápadní části země se nachází rozsáhlá náhorní plošina. Alanya (výslovnost [ɑˈlɑnjɑ] IPA) je turecké město vzdálené 120 km od Antalye. Počítáno i s periferiemi má skoro 400 000 obyvatel. Vzhledem ke strategické poloze na malém poloostrově ve Středozemním moři byla Alanya významným centrem starověkých i středověkých civilizací. Historické památky spolu s přírodními zajímavostmi a mírným středozemním podnebím jsou dnes důvodem, proč se Alanya podílí na tureckém turistickém průmyslu devíti procenty a na nákupu nemovitostí zahraničními vlastníky dokonce třiceti procenty (ve městě bydlí skoro 10 000 Evropanů). Pláže v Alanyi Ve městě Alanya se nacházejí dvě pláže. Pláže jsou od sebe odděleny útesem, na kterém je vystavěna místní pevnost. Obě dvě pláže (západní a východní) jsou orientovány po celé své délce směrem na jih a omývané otevřeným Středozemním mořem. Kleopatřina pláž, která měří 3 km, má ocenění Evropské Unie.  textbox

Bulharsko - Pomorie


Penzion - U Kosti
25.6. - 9.7.2012

Bulharsko (bulharsky България / Bălgarija) je stát v jihovýchodní Evropě, na Balkánském poloostrově. Země sousedí na severu s Rumunskem (hranici tvoří převážně Dunaj), na západě se Srbskem a s Makedonií, na jihu s Řeckem a na jihovýchodě s Tureckem. Východní hranici tvoří Černé moře.Pomorie je město a přímořské letovisko na jihovýchodě Bulharska, které se nachází na úzkém skalnatém poloostrově v Burgaském zálivu na bulharském černomořském pobřeží. Leží v Burgaské oblasti 20 km od Burgasu a 18 km od Slunečního pobřeží. V bezprostřední blízkosti lze nalézt extrémně slané Pomorijské jezero, nejsevernější z Burgaských jezer. Pomorie je starobylé město a vyhledávaná turistická destinace.


textbox

Tenerife - Adeje


Hotel - The Regency Club
11.6. - 18.6.2013

Adeje je jednou z 31 obcí na španělském ostrově Tenerife. Nachází se na jihu ostrova. K 1. lednu 2010 zde žilo 43 801 osob. V Adeje začíná dálnice TF-1, která vede do hlavního města Santa Cruz de Tenerife. Rozloha celé obce činí 105,95 km². Společně s obcemi Santiago del Teide a Guía de Isora tvoří Comarcu de Isora. Letadlo z Frankfurtu Hann do Tenerife. Cesta cca 560 km z místa našeho bydliště.  Cena letenek od společnosti Ryanair pro tři osoby 300EUR což nás vyšlo při platbě VISA na caa 8 238Kč. Pobyt byl zdarma od společnosti Regency Resorts. www.regencyresorts.com . Týden krátka doba:-( Náš pobyt byl v Regency Resortu v městě Adejetextbox

Chorvatsko - Pag


Apartmany - Kolarič
5.8. - 14.8.2017

Pag je ostrov na severu chorvatské části Dalmácie, který patří do skupiny Kvarnerských ostrovů. Největším sídlem ostrova je město Pag. Ostrov je velmi protáhlý ve směru severozápad-jihovýchod – při délce 60 km se šířka pohybuje od 2 do 10 km – a zaujímá plochu 285 km². Od pevniny je po délce oddělen Velebitským průlivem (Velebitski kanal), od ostrova Rab na severu Pažským průlivem (Paški kanal), na jihovýchodním konci ho cca 340 m dlouhý Pažský most (Paški most) (bez poplatku) spojuje z mysu Fortica přes Ljubačskou úžinu (Ljubačka vrata) s mysem Ošljak na pevnině. Jinak se lze na ostrov dopravit také trajektem Prizna-Žigljen nepřetržitě (cca po 1 hodině), další lodní linka funguje mezi městy Karlobag a Pag.


textbox